امروز: سه شنبه 1396/02/5

ثبت نام | ورود به سايت
سایتهای مرتبط 

جزئیات خبر
تاریخ ایجاد: شنبه 07 دی 1395 تعداد بازدید: 211 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin
مدیر سایت
جلسه نهایی امضای تفاهم‌نامه تاسیس مرکز مشاوره ای خانواده شهرستان قائم شهر(خانه مهر) صبح امروز با حضور فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان و رئیس بهزیستی شهرستان برگزار شد

فرماندار قائم‌شهر خبر داد؛
تأسیس مرکز مشاوره خانواده  در شهرستان

فرماندار قائم‌شهر با بیان اینکه مرکز مشاوره خانواده با هدف تحکیم مبانی خانواده و کاهش آمار طلاق در قائم‌شهر ایجاد می‌شود. گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ جلسه کلاس‌های آموزشی با عنوان سلسله همایش‌های خانه مهر و آموزش مهارت‌های زندگی در این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قائم‌شهر، مهدی محمدی عصر امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه تأسیس مرکز مشاوره‌ای خانواده در این شهرستان، با بیان اینکه مشاوران و کارشناسان مجرب برای جلوگیری از طلاق زوج‌ها باید به‌موقع ورود کنند، اظهار کرد: برای حل مشکلات زوج‌ها و پیشگیری از طلاق آنان می‌توان از بزرگان و ریش‌سفیدان منطقه در شهر و روستا کمک گرفت.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۱۴ جلسه کلاس‌های آموزشی با عنوان سلسله همایش‌های خانه مهر و آموزش مهارت‌های زندگی با کمک امور بانوان و کمیته صیانت اجتماعی فرمانداری قائم‌شهر برگزار و با استقبال خوب شهروندان همراه شد.

فرماندار قائم‌شهر تصریح کرد: این سلسله همایش‌ها با هدف آموزش صحیح به زوج‌ها، سه‌شنبه‌های هر هفته رأس ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۳۰ در سالن اجتماعات شهرداری به‌صورت رایگان برگزار می‌شود.

محمدی با بیان اینکه امیدواریم با ایجاد و راه‌اندازی مرکز مشاوره کاربردی زوج‌ها، میزان رشد طلاق کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ همکاری بین فرمانداری، دادگستری و بهزیستی این شهرستان منعقد می‌شود.

وی ادامه داد: هماهنگی، معرفی نیروها و کارشناسان مربوطه برای آموزش و استفاده از آنها در مرکز مشاوره، ایجاد ساز و کارهای اجرایی و هماهنگی با ادارات مختلف، نظارت مستمر و ماهیانه بر عملکرد مرکز مشاوره خانواده، تبلیغ و تشویق افراد به استفاده از مشاوره خانواده و تأمین امنیت مرکز مشاوره خانواده از طریق مختلف از وظایف فرمانداری در اجرای طرح راه‌اندازی مرکز مشاوره است.

فرماندار قائم‌شهر یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی جامعه را پدیده طلاق دانست و گفت: در سال‌های اخیر عوامل متعددی موجب رشد روزافزون این پدیده شد که مسؤولان و قانون‌گذاران با پیش‌بینی راه‌کارهای مختلف در صدد جلوگیری از رشد سریع آن اقداماتی انجام دادند.

محمدی در پایان گفت: استفاده از مرکز مشاوره خانواده با هدف تحکیم مبانی خانواده و جلوگیری از افزایش اختلافات خانوادگی و طلاق، سعی در ایجاد صلح و سازش دارد و می‌توان با بهره بردن از کارشناسان رشته‌های مختلف همچون روان‌پزشکی، روان‌شناسی، مددکاری اجتماعی، حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی جوانان را راهنمایی کرد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
وارد نمودن کد