امروز: سه شنبه 1396/02/5

ثبت نام | ورود به سايت
سایتهای مرتبط 

جزئیات خبر
تاریخ ایجاد: شنبه 07 دی 1395 تعداد بازدید: 230 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin
مدیر سایت
پرداخت نقدی بلاعوض از محل تخصیص ۳۰۰میلیارد ریال کمک دولت به باغداران برای مرکبات دور ریختنی و غیر قابل استفاده

فرماندار قائم شهر خبر داد: پرداخت نقدی بلاعوض از محل تخصیص ۳۰۰میلیارد ریال کمک دولت به باغداران برای مرکبات دور ریختنی و غیر قابل استفاده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قائم شهر، مهدی محمدی در حاشیه بازدید از مرکز خرید تضمینی مرکبات شهرستان با اشاره به

بسته کمک های دولت برای جبران خسارت به باغداران و تنظیم بازار مرکبات گفت: خرید تضمینی پرتقال درجه یک با قیمت ۸۳۴ تومان، درجه ۲ با قیمت ۷۲۰ و خرید تضمینی پرتقال درجه سه یخ زده برای آب میوه گیری با قیمت ۵۵۰تومان در هر کیلو گرم از برنامه های حمایتی دولت به باغداران است.

وی همچنین به پرداخت نقدی بلاعوض از محل تخصیص ۳۰۰میلیارد ریال کمک دولت به پرتقال های دور ریختنی و غیر قابل استفاده باغداران اشاره کرد و گفت: دولت به ازای هر کیلو مرکبات غیر قابل استفاده ۳۵۰تومان پرداخت می کند.

 فرماندار قائم شهر در خصوص نحوه خرید مرکبات دور ریز از باغداران خسارت دیده گفت: ۱۲ تیم از کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان به همراه دهیار منطقه با سرکشی از باغ ها، مرکبات دور ریز باغداران را ارزیابی و با قیمت هر کیلو ۳۵۰ تومان خریداری و سپس از چرخه مصرف خارج می کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اعلام این که خرید تضمینی مرکبات همچنان ادامه دارد، از باغداران خواست تا با مراجعه به انبار اتحادیه تعاون روستایی قائم شهر واقع در جنب پل تلار، ضلع جنوبی دانشگاه آزاد مرکباتشان را تحویل دهند.

محمدی گفت: پرتقال درجه ۲خریداری شده از باغداران به انبار تهران و پرتقال درجه ۳ به کارخانه های کنسانتره آبمیوه گیری فرستاده خواهد شد.

فرماندار قائم شهر همچنین تصویب تسهیلات ۲هزار میلیارد ریالی با نرخ سود ۱۰ درصد و استمهال تسهیلات سر رسیدی باغداران برای مدت یک سال را از دیگر کمک های دولت تدبیر و امید برای باغداران خسارت دیده عنوان کرد.

محمدی به ورود جدی استاندار مازندران و همراهی خوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انتقال مشکلات به دولتمردان اشاره کرد و یادآور شد: دولت برای تسریع در پرداخت بیمه محصولات خسارت دیده باغداران از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار مصوب کرد که در اختیار این صندوق قرار گرفته است.

فرماندار قائم شهر با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۳ هزار و ۴۰۵ تن در شهرستان قائم شهر از چرخه مصرف خارج گردید، اذعان داشت: تاکنون ۶۳۵٫۵ تن پرتقال درجه دو و ۳۱۸ تن پرتقال درجه ۳ با قیمت تضمینی از باغداران خریداری شد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
وارد نمودن کد