امروز: سه شنبه 1396/02/5

ثبت نام | ورود به سايت
سایتهای مرتبط 

جزئیات خبر
تاریخ ایجاد: پنج شنبه 15 آذر 1395 تعداد بازدید: 244 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin
مدیر سایت
فرماندار قائم‌شهر در همایش فصلی صدا و سیما اعلام کرد: با شرکت تعاونی باغ‌داران و شرکت تعاونی روستایی هماهنگ کردیم تا در بحث خرید پرتقال‌های صدمه دیده از باغداران خسارت دیده تلاش کنند.

باغداران خسارت دیده نگران نباشند

فرماندار شهرستان قائم‌شهر در همایش فصلی صدا و سیما اعلام کرد: با شرکت تعاونی باغ‌داران و شرکت تعاونی روستایی هماهنگ کردیم تا در بحث خرید پرتقال‌های صدمه دیده از باغداران تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قائم‌شهر، مهدی محمدی در همایش فصلی خبرنگاران واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران که در دانشگاه آزاد قائم‌شهر برگزار شد با بیان اینکه ارزیابی عمل‌کرد اهالی رسانه در شهرستان بسیار خوب و قابل دفاع است، اظهار کرد: مجموعه کسانی که در رسانه ملی در حال فعالیت هستند می‌توانند کمک حال دستگاه‌های اجرایی باشند.

وی افزود: شهرستان قائم‌شهر با حدود ۳۳۰ هزار نفرجمعیت بعد از تهران متراکم‌ترین شهر از لحاظ جمعیتی است و این در حالی است که وسعت آن بسیار کم است.

فرماندار شهرستان قائم‌شهر با بیان این مطلب تصریح کرد: در این شهرستان اقوام مختلف مانند لر، بلوچ، آذری، کرد و خراسان شمالی زندگی می‌کنند و نکته جالب این است با وجود ملیت‌های مختلف ایرانی در این شهرستان، هیچ درگیری بین آنها وجود ندارد و این نکته برای بنده در روزهای اول قابل هضم نبود که این همه آدم با آداب و سنن مختلف چگونه در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنند و این به‌خاطر وجود مردم فهیم و با شعور بالا است.

محمدی، بزرگترین چالش در شهرستان را اشتغال برشمرد و گفت: امیدواریم این موضوع در فضایی مناسب حل شود و تنها چیزی که ‌می‌توان به پیش‌برد اهداف ما در این زمینه کمک کند، همدلی و هم‌سویی است و باید پنجه در پنجه هم برای توسعه شهرستان تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه اعتقادی ندارم که به مردم آمار غلط یا دروغ  تحویل و شهر را مدینه فاضله جلوه دهیم، اظهار کرد: نباید یأس و ناامیدی را رواج دهیم.

وی ادامه داد: اعتبارات عمرانی ما در سال‌جاری، در شهرستان ۳۹ میلیارد تومان است و بین دستگاه‌های مختلف توزیع می‌شود و امیدواریم دولت هرچه زودتر این اعتبارات تخصیص دهد.

محمدی، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در شهرستان را قابل قبول برشمرد و گفت: سعی کردیم هر هفته در دو مسجد حضور پیدا کنیم و حسن انجام این کار این است که مدیران دستگاه‌ها بر مبنای توانمندی خود به مردم وعده می‌دهند و سه ماه بعد دوباره جلسه‌ای برگزار می‌شود تا مدیر در مقابل عملی‌شدن یا نشدن وعده‌هایش پاسخ‌گو باشد و از نظر مردم این کار بازده خوبی داشته است.

وی در ادامه به امنیت موجود در کشور اشاره و اظهار کرد: خارج از مرز ایران، هر روز جنگ و خون‌ریزی است ولی کشور ما به دلیل داشتن رهبری واحد، جزیره امنی شده است.

محمدی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات مردم مهم است و دولت با وجود همه مضایق مالی تلاش دارد تا مشکلات مردم را حل کند، افزود: منابع درآمدی در سال ۹۴ بسیار کم بود و به دلیل داشتن سال مالی بدی که داشتیم، بخشی از درآمد در تخصیص محقق نشد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با افزایش روزانه تولید نفت و افزایش قیمت نفت به جمع‌بندی خوبی برسیم و بخشی از اعتبارات محقق شود.

محمدی با بیان اینکه اصل برجام خوب بود ولی سیاست‌های خصمانه آمریکا از بدو انقلاب تا کنون بر علیه مردم ایران همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در هر حال ما باید دور حلقه‌ای به نام رهبری حرکت کنیم و دولت هم خود را مکلف می‌داند همه امورات را طبق منویات رهبری پیش ببرد.

فرماندار شهرستان قائم‌شهر در ادامه به وضعیت مرکبات در شهرستان اشاره کرد و گفت: با شرکت تعاونی باغ‌داران و شرکت تعاونی روستایی هماهنگ کردیم تا در بحث خرید پرتقال‌های صدمه دیده تلاش کنند.

وی افزود: سال گذشته ۱۴ واحد سورتینگ متخلف پلمپ شد و دلیل آن این است که این واحدها مرکبات نارس و سبز را رنگ‌افزایی می‌کردند و چون میوه هنوز به درجه کامل قند و اسید خود نرسیده است، ترش مزه خواهد بود و کیفیت خوبی ندارد و می‌تواند به صادرات ضربه بزند.

وی افزود: توقع ما این است سورتینگ‌داران سرو سامان پیدا کنند و در سراسر استان همانند شهرستان قائم‌شهر با متخلفان برخورد شود.

این مسؤول به آخرین وضعیت کارخانه نساجی مازندران اشاره و تصریح کرد: در سه دولت مشکل کارخانه نساجی حل نشد و وقتی محل سابق این کارخانه را می‌بینم احساس تأسف می‌کنم چرا که این واحد تولیدی روزگاری ۶ هزار کارگر داشت ولی امروز آثاری از آن کارخانه نیست.

محمدی با بیان اینکه قریب به ۱۷ میلیارد تومان بدهی کارگران در سال های گذشته پیگیری و پرداخت شد، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها که نزدیک به ۹ سال پلمپ شده بود از گمرگ آزاد شد و یکی یکی در مدار تولید قرار می‌گیرد و کارخانه‌ای که قرار بود شب عید تعطیل شود الان به سود خالص ماهیانه حدود ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است حقوق کارگران و هزینه‌های جاری خود را می‌پردازد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
وارد نمودن کد